اشتباهات رایج در رایتینگ آیلتس تسک ۱

اشتباهات رایج در رایتینگ آیلتس تسک 1

در این مقاله آموزش زبان انگلیسی از وب سایت ایزولرن قصد داریم  اشتباهات رایج در رایتینگ آیلتس تسک ۱ که در بین داوطلبان رایج هست را بررسی کنیم.

اشتباهات رایج در رایتینگ آیلتس تسک ۱

دانستن این اشتباهات رایج در رایتینگ کمک بزرگی به داوطلبان می کند که با عدم تکرار آن ها شانس بیشتری برای کسب نمره بالای شش داشته باشند . برای هر اشتباه توضیحات و راه کارهایی آمده است که در ادامه به تفصیل به آن ها می پردازیم.

 ۱-نداشتن یک overview واضح

در واقع این پاراگراف مهم ترین بخش نوشته شما هست که در آن به دو الی سه ویژگی اصلی و مهم نمودار می پردازید و به هیچ وجه وارد جزئیات و اعداد و ارقام نمی شوید. برای کسب نمره هفت به بالا باید این پاراگراف را به درستی بنویسید. در مقاله آموزش نحوه نوشتن Overview کاملا با نحوه نوشتن این پاراگراف آشنا می شوید و توصیه می کنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید.

 ۲-نوشتن در مورد همه جزئیات موجود در نمودار/ نقشه

همه ی سوالات تسک یک این عبارات را دارند Summarise and report که به معنی “به طور خلاصه گزارش بنویسید” است. “خلاصه” یعنی نیازی نیست که همه ی جزئیات را بنویسید و فقط به بیان نکات اصلی همراه با برخی از جزییات مهم و ضروری بپردازید. یکی از متداولترین اشتباهات رایج در رایتینگ آیلتس زیاد نوشتن است.

زیاد نوشتن مشکل بزرگی که ایجاد می کند این است که یا نوشته شما کفیت مطلوبی نخواهد داشت و یا اینکه حتما وقت کم می آورید و نمی توانید به درستی از پس تسک ۲ که مهم تر هم هست بر بیایید.

یادتان باشد در این تسک فقط به بیان هر آنچه که مهم است بپردازید. در پاراگراف overview نکات کلی و در پاراگراف های سوم و چهارم به بیان جزئیات آن نکات کلیدی بپردازید. برای راحت تر شدن این قضیه در نمودار هایی که داده های زیادی را نشان می دهند به طور کلی ۵ الی ۶ مورد از اطلاعات را در جزئیات بیان کنید، به عبارتی ۳ مورد در هر پاراگراف.

 ۳- سوال را خودتان پیچیده نکنید!

مشخص هست که شما به عنوان داوطلب هرگز قبل از آزمون، سوال تسک ۱ پیش رو را ندیده اید و فقط بیست دقیقه برای نوشتنش فرصت دارید. مصحح هم کاملا بر این قضیه آگاهی دارد و از شما توقع معجزه ندارد. نمودار ها ساده تر از چیزی هستند که شما تصور می کنید.

برای مثال به نمودار زیر دقت کنید. فقط سعی کنید سه مورد مهم و کلیدی که مشاهده می کنید را برای نوشتن در نظر بگیرید.

نمودار خطی در رایتینگ آیلتس

به طور کلی، همانطوری که ملاحظه می کنید، در نمودار خطی بالا یکی به سمت بالا، یکی سیر نزولی و دیگری تقزیبا روند ثابتی دارد، اگر همین سه مورد را بیان کنید و در موردش بنویسید کافی است، هیچ نیازی به پیچیده نویسی نیست.

یکی از اشتباهات رایج در رایتینگ آیلتس که داوطلبان با دانش زبانی بالا مرتکب می شوند این است که اینطور فکر میکنند که این تیپ نوشتن ساده هست و نمره خوبی کسب نمی کنند و دنبال راه های عجیب و غریب برای گزارش این چنین نمودار هایی هستند.

 ۴- نوشته بدون برنامه و ساختار درست

بهترین روش این است که طبق الگو زیر بنویسید:

پاراگراف اول: مقدمه

پاراگراف دوم: نکات کلی Overview

پاراگراف سوم:بیان جزئیات یکی از نکات کلی مطرح شده در overview

پاراگراف چهارم: بیان جزئیات یکی دیگر از نکات کلی مطرح شده در overview

پاراگراف بندی درست و اصولی نوشته شما را برای هر کسی قابل فهم می کند. 

 ۵- توصیف نادرست داده ها

توصیف روند کلی و بیان جزئیات به ساختار گرامری و لغات خاصی نیاز دارد. یکی از رایج ترین اشتباهات آیلتس استفاده از لغات و ساختاری است که از آن ها مطمئن نیستید، یادتان باشد که در نهایت گرامر و لغات باید مفهوم درستی را منتقل کنند، در غیر این صورت نمره از دست خواهید داد. از توصیف بسیار دقیق جزئیات هم پرهیز کنید. مثلا برای Robbery در سال ۲۰۰۳ از عبارات approximately / around 600 یا just above 500 استفاده کنید.

 

 ۶- حواستان به زمان باشد که وقت کم نیاورید

همانطور که می دانید کل بخش رایتینگ ۶۰ دقیقه است که باید ۲۰ دقیقه برای تسک ۱ و ۴۰ دقیقه را به تسک ۲ اختصاص دهید. خیلی از داوطلبان این نکته را نادیده می گیرند که باید برای تسک یک بیست دقیقه وقت بگذارند و از این زمان بیشتر صرف میکنند، اتفاقی که می افتد این است که زمان کافی برای تسک ۲ ،که دو سوم نمره کل رایتینگ را شامل می شود و از اهمیت بالاتری برخوردار است، نخواهند داشت.

حتما قبل از آزمون زیاد تمرین کنید که بتوانید در این مدت از پس تسک ۱ در ۲۰ دقیقه بر بیاید، خیلی مهم هست که در این مدت کارتان را تمام کنید و با خیال راحت سراغ تسک ۲ بروید که هم مهم تر هست و هم پیچیده تر.

بیست دقیقه رابه چهار بخش پنج دقیقه ای تقسیم کنید و خودتان را به آن عادت دهید.

بخش اول: ( ۵ دقیقه اول)

به آرامی و با دقت سوال را بخوانید و زیر کلمات کلیدی سوال خط بکشید و یک الی دو جمله برای مقدمه بنویسید که در واقع همان پارافریز سوال است.

بخش دوم: (۵ دقیقه دوم)

پاراگراف دوم overview هست. یک پاراگرف کوتاه از کلیات آنچه که می بینید بنویسید.

بخش سوم: (۵ دقیقه سوم)

این پاراگراف شامل جزئیات یکی از همان ویژگی های کلی هست که در overview به آن اشاره کرده اید.

بخش چهارم: (۵ دقیقه آخر)

پاراگراف چهارم علاوه بر اینکه باید جزئیات دیگری که در بخش دوم ذکر شد را داشته باشد، باید حاوی مطالبی از بخش سوال هم باشد که آن ها را گزارش کردید. در نهایت باید یک بار تمام چیز هایی که نوشته اید را بخوانید و از نظر گرامری و نقطه گذاری چک کنید و اگر اشتباهی بوده تصحیح کنید.

 ۷- از ضمیر اول شخص استفاده نکنید

تسک ۱ آکادمیک نیازی به نظر، عقیده یا پیشنهاد شما ندارد. فقط هر آنچه که می بینید را بنویسید و به هیچ وجه نظر خودتان را بیان نکنید. پس از عبارات زیر استفاده نکنید:

I think that…
I believe that…
To me …
In my opinion…
It is clear that …
It is obvious that …
I would suggest ….

 ۸- برای نوشتن مقدمه، سوال را دقیقا تکرار نکنید

درست هست که باید جمله آغازین نوشته شما عبارات موجود در سوال را شامل شود، ولی این به این معنی نیست که همه کلمات را دقیقا کپی کنید و بنویسید. باید سوال را پارافریز کنید و به زبان دیگری آن را بازگو کنید. در مقاله آموزشی نحوه ی پارافریز کردن بطور کامل به این موضوع پرداخته ایم.

 

امیدواریم این مطلب اشتباهات رایج در رایتینگ آیلتس تسک ۱ برای شما مفید بوده باشد. لطفا با نظرات خود در بخش نظرات و همچنین اشتراک گذاری این مقاله با سایر دوستانتان از ما حمایت کنید.

 

کاربرانی که این مطلب را مطالعه نموده اند، به مطالب زیر نیز علاقه مند بوده اند:

 

آیلتس
جدیدترین سوالات آیلتس آکادمیک و جنرالنکات مهم آیلتس : لغات و کلمات در آزمون آیلتس چگونه شمارش می شوند؟
۵ لغت کاربردی برای بهبود نمره مکالمه آیلتسکسب نمره آیلتس ۷ یا ۷٫۵ در یک هفته
رایتینگ آیلتس تسک 1آموزش نوشتن overview در تسک ۱ رایتینگ آیلتس
نکات کلیدی در نمودار تسک ۱ آیلتستصحیح رایتینگ آیلتس
رایتینگ آیلتسبایدها و نبایدهای رایتینگ تسک ۱ آیلتس
پارافریز کردن در آزمون آیلتسجملات مرکب یا Complex Sentence
تعداد کلمه در رایتینگ آیلتسجدول،نمودار و گراف در رایتینگ آیلتس | تحلیل نمودار میله ای
نحوه صحیح استفاده از کلمات مترادف (نکات مهم رایتینگ آیلتس)رایتینگ آیلتس جنرال تسک ۱
نقشه ها در رایتینگ تسک ۱ آیلتس آکادمیکلغات رایتینگ تسک 1 آکادمیک درس اول
ساختار پارگراف ها در آیلتستحلیل نمودار در آیلتس : نمودار های چندگانه
اشتباهات رایج در رایتینگ آیلتس تسک 1لغاتی که نمره آیلتس شما در رایتینگ را کاهش می دهند
موضوعات رایتینگ آیلتسآموزش رایتینگ آیلتس آکادمیک تسک ۱
گرامر آیلتسبیان تضاد در انگلیسی

5/5 ( 5 نظر )
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در این دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x