نکات مهم آیلتس : لغات و کلمات در آزمون آیلتس چگونه شمارش می شوند؟

شمارش کلمات در آزمون آیلتس

نحوه شمارش کلمات در آزمون آیلتس

در این مقاله آیلتس از وب سایت ایزلرن می خواهیم به نحوه شمارش کلمات در آزمون آیلتس بپردازیم.  این مقاله آموزشی نحوه شمارش کلمات، لغات و نمادها (symbols) را در آزمون آیلتس به شما یاد می دهید. شما باید به خوبی بدانید که چطور کلمات در بخش ردینگ،لسنینگ و رایتینگ شمارش می شوند تا بتوانید به خوبی برنامه ریزی کنید. اگر شما اصول شمارش در این زمینه را بلد نباشید ممکن است در محاسبات خود اشتباه کنید و در نتیجه نمره مورد نظر خود را دریافت نکنید. پس با ما همراه باشید.

کلمات و لغات در آیلتس چگونه شمرده می شوند؟

۱- اعداد : اعداد، تاریخ ها و زمان ها در بخش رایتینگ آیلتس به عنوان یک کلمه به حساب می آیند.

مثلا ۵۰۰۰۰ یک کلمه هست. ۵۵=یک کلمه است . ۱۰:۳۰am=یک کلمه است. ۱۲٫۱۰٫۲۰۱۸=یک کلمه است. در بخش شنیداری آیلتس ۵۰۰۰۰ یک عدد به حساب می آید و ۱۰:۳۰am هم یک عدد می باشد.

۲- تاریخ هایی که به صورت عددی و نوشتاری باشند به صورت مقابل محاسبه می شوند: مثلا ۱۲th July = یک عدد و یک کلمه به حساب می آید.

۳- نمادهایی که با اعداد همراه می شوند در شمارش لحاظ نمی شوند. مثلا %۵۵ فقط یک عدد است(نماد % به عنوان یک کلمه شمرده نمی شود). اما اگر شما این عبارت را به صورت “۵۵ percent” بنویسید یک عدد و یک کلمه به حساب می آید.

۴- کلمات کوچکی مانند “a” یا “an” نیز یک کلمه به حساب می آیند. به همین شکل تمام prepositions مانند “in” یا “at” نیز به عنوان کلمه شمرده می شوند. به عبارتی تمام کلمات نوشته شده شمارش می شوند.

۵- کلمات Hyphenated مانند عبارت up-to-date به عنوان یک کلمه به حساب می آیند.

۶- اسم های ترکیبی که به صورت یک اسم نوشته می شوند نیز به عنوان یک کلمه شمارش می شوند. مثلا کلمه blackboard به عنوان یک کلمه به حساب می آید.

۷- اسم های ترکیبی که به صورت کلمات جداگانه نوشته می شوند، به عنوان دو کلمه شمارش می شوند. مثلا university bookshop به عنوان دو کلمه به حساب می آید. برای آشنایی بیشتر با نحوه ساخت اسامی ترکیبی به اینجا مراجعه کنید.

۸- تمام کلمات حتی آنهایی که داخل پرانتز یا براکت هم باشند شمارش می شوند. به عنوان مثال جمله  “(The majority of energy was generated by electricity (55%” به عنوان ۹ کلمه شمارش می شود. عدد داخل پرانتز نیز به عنوان یک کلمه شمرده می شود.

اکنون نوبت شماست. اگر پرسشی دارید خوشحال می شویم در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه مطرح کنید.

و اگر این مطلب براتون مفید بود ممنون میشیم اون رو به کمک دکمه های اشتراک گذاری که در پایین همین صفحه هست به اشتراک بگذرید( مخصوصا لینکدین 🙂 )

 

دسته بندی های پرطرفدار:

[maxbutton id="2"][maxbutton id="9"][maxbutton id="8"][maxbutton id="7"]
[maxbutton id="5"][maxbutton id="3"][maxbutton id="10"][maxbutton id="6"]

 

 

 

5/5 ( 4 نظر )
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در این دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x