بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی با فیلم

آموزش زبان انگلیسی با فیلم

آموزش زبان انگلیسی با فیلم

اگر در ذهن شما هم پرسش هایی نظیر ” مگر آموزش زبان انگلیسی با فیلم ممکن است ؟ ” یا ” برای یادیگیری زبان انگلیسی چگونه فیلم ببینیم ؟ ” وجود دارد، یا اگر می خواهید بدانید چرا یادگیری زبان انگلیسی با فیلم ، یکی از روش های جدید و بروز در آموزش زبان است، حتما این نوشتار را مطالعه کنید.

به نظر شما بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

آیا رفتن به کلاس حضوری و یا آموزشگاه های زبان همانند گذشته کاربرد دارد؟

به بیانی دیگر آیا امروزه با پیشرفت تکنولوژی، روش های سنتی آموزش زبان – کلاس حضوری و آموزشگاه های زبان انگلیسی – همچنان بهترین روش برای یادگیری زبان هستند؟

اگر شما هم از رفتن به کلاس های حضوری زبان انگلیسی و خواندن کتاب های آموزش زبان، آن هم به شکل سنتی آن، خسته شده اید، باید بگوییم که شما تنها نیستید!!.

افراد زیادی در ایران و حتی در دنیا هستند که مثل شما فکر می کنند و باید بگوییم که کاملا درست فکر می کنند!.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، حضور در کلاس و خواندن کتاب های آموزشی خسته کننده و با سبک سنتیِ آموزش زبان، دیگر تنها و بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی نیست.

در این روزها، روش ها و متد هایی – همگام با امکاناتی که در دسترس شما قرار دارند – ارائه شده اند که به مراتب بازده بهتر و بیشتری از کلاس های حضوری و روش های سنتی آموزش زبان انگلیسی دارند و یادگیری انگلیسی با فیلم یکی از این روش ها می باشد.

آیا یادگیری زبان انگلیسی با تماشای فیلم سینمایی و سریال خارجی، برای من مناسب است؟

 

دیدن فیلم برای آموزش زبان انگلیسی

باید بگوییم که در حالت کلی یادگیری یک زبان خارجی کار راحتی نیست. فرهنگ زبان ها و کشورهای مختلف با هم فرق دارند و در نتیجه در بعضی از مواقع در هنگام تماشای فیلم ممکن است متوجه نشوید که بازیگران چه می گویند و یا دقیقا در حال انجام چه کاری هستند.

به همین دلیل امروز در این نوشتار می خواهیم به شما نکات مهمی را یاد بدهیم تا فرایند یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم برای شما آسان بشود. این نکات به شما کمک می کنند تا لغات و عبارت های انگلیسی را به راحتی فرا بگیرید و در عین حال از دیدن فیلم هم لذت ببرید.

۳ دلیل مهم برای اثبات اینکه آموزش زبان انگلیسی به کمک فیلم برای شما مفید خواهد بود

به احتمال زیاد هنوز شما برایتان سوال است که آیا واقعا می شود به کمک تماشای فیلم و سریال، انگلیسی یاد بگیرید یا خیر.

همه ما می دانیم که تماشای فیلم یک کار تفریحی است و سوال این است که چگونه می توانید در عین اینکه در حال تفریح هستید، زبان انگلیسی را هم یاد بگیرید. و از همه مهمتر اینکه چرا به جای اینکه انگلیسی را با کتاب فرابگیرید باید انگلیسی را با فیلم یاد بگیرید؟

در ادامه سه دلیل را ذکر می کنیم و باور داریم که بسیار مفید هستند، و می گوییم که چرا توصیه می کنیم انگلیسی را با این روش یاد بگیرید.

۱-شما انگلیسی واقعی را یاد می گیرید و نه انگلیسی کتابی را.
زبان انگلیسی که شما در کتاب های انگلیسی و یا کلاس های حضوری فرا می گیرید دقیقا آن چیزی نیست که افراد بومی به صورت روزمره استفاده می کنند و شما از آنها می شنوید.
اما در مقابل افراد در فیلم ها کاملا طبیعی صحبت می کنند. و علاوه بر این مکالمات آنها بسیار نزدیک به صحبت هایی است که ممکن است شما در یک موقعیت واقعی مکالمه با یک شخص بومی، با آن مواجه شوید.
و این موضوع می تواند به شما کمک کند تا مهارت مکالمه خود را به خوبی تقویت کنید.

۲-در روش مشاهده فیلم شما لغات زبان انگلیسی را در قالب محتوا فرا می گیرید.
واقعا این ویژگی یکی از جنبه های بسیار خوب یادگیری انگلیسی به کمک فیلم است و به نظر ما این یک ویژگی جذاب و دوست داشتنی است. فرض کنید شما به مشاهده فیلمی با ژانر جنایی مشغولید.
اگر این کار را تا ۱۰ یا ۱۲ فیلم در همین ژانر ادامه دهید آنگاه شما به خوبی با لغاتی که در این نوع از مکالمات در زبان انگلیسی کاربرد دارند آشنا شده اید و از همه مهمتر آنها را در قالب محتوا و در ساختار جمله فرا گرفته اید.

در حالت عادی وقتی ما لغتی را به شکل سنتی فرا می گیریم ( در مدرسه یا آموزشگاه زبان انگلیسی) این لغت را با لغاتی دیگر در یک لیست لغت مطالعه می کنیم. یکی از مشکلات یادگیری لغت به شکل لیستی این است که اگرچه شما معنای لغت را فرا می گیرید ولی عملا نحوه استفاده از لغت و یا اینکه این لغت چرا و چگونه در جمله ظاهر می شود را فرا نمی گیرید.

به عنوان مثال تصور کنید که شما لغت “detective” را به صورت لیستی بخوانید و از روی دیکشنری معنای ان را هم مطالعه کنید. باید بگوییم که این دانستن معنی طولی نمی کشد و شما معنای این لغت را فراموش خواهید کرد چرا؟ چون از آن استفاده نمی کنید. در این شکل یادگیری نحوه استفاده از لغت و اینکه این لغت در چه موقعیت هایی کاربرد دارد را فرا نمی گیرید.

اما اگر شما لغت “detective” را از طریق تماشای فیلم زبان انگلیسی یاد بگیرید آنگاه خواهید دید که این لغت معانی زیادی می تواند داشته باشد. در این روش نه تنها شما یاد می گیرید که معنای لغت چیست و چگونه تلفظ می شود، بلکه یاد می گیرید آن لغت چگونه استفاده می شود و در کدام موقعیت ها ظاهر می گردد.

به عبارت دیگر با یک تیر دو نشان را می زنید.

هرگز به کمک کتاب نمی توانید یک لغت انگلیسی را اینگونه فرا بگیرید.

 

به شما توصیه می کنیم این مطلب را حتما بخوانید:  چطور به راحتی روزی ۱۰۰ لغت انگلیسی یاد بگیریم

۳- به کمک یادگیری زبان انگلیسی با سریال شما متوجه می شوید که کلمات و جملات انگلیسی چگونه گفته می شوند.

شاید جالب باشد بدانید که افراد در زبان انگلیسی بر این باورند که ۳۰ درصد از آنچه را که بیان می کنند از طریق کلمات است!
پس آن ۷۰ درصد دیگر چیست؟

به عقیده آنها ۷۰ درصد دیگر این است که شما کلمات و آن عبارات را چگونه ادا می کنید. مثلا شما می دانید که در بیان خود نحوه صحبت کردنتان( با لبخند یا با اخم گفتن) تُن صدایتان (مثلا وقتی که عصبانی هستید و یا ناراحت هستید).

پس باید بتوانید حدس بزنید که برای افراد انگلیسی زبان چگونه صحبت کردن و ادا کردن کلمات مهمتر از چه گفتن است.!
اجازه بدهید یک مثال بزنیم:

فکر می کنم یکی از اولین جملاتی که افراد در یادگیری زبان انگلیسی فرا می گیرند عبارت “I love you” می باشد. اما آیا تاکنون توجه کرده اید که بسته به اینکه چه مقدار این عبارت را بلند بگویید و بر چه بخش هایی از آن در لحن گفتاری خود تاکید کنید، این عبارت می تواند معانی مختلفی را به مخاطب منتقل کند!.

مثلا به صورت “I love you” شما ممکن است این عبارت را به این شکل در بین دعوای دو شخص(به خصوص دو عاشق) بشنوید. در این حالت یکی از اشخاص سعی می کند به دیگری بگوید که من تو را واقعا دوست دارم ولی تو چرا مرا درک نمی کنی؟

یا به شکل “I love you” در این حالت یک شخص به دیگری میگه که من تو رو دوست دارم و نه کس دیگه ای رو نگران نباش.

ممکنه شخصی بگه “I…LOVE…YOU” در این حالت شخص با صدای بلند می گوید “I love you” و در این حالت به این معنی است که او دارد به علاقه خود اعتراف می کند.

یا در حالت “I LOVE YOU!!” در این شکل از بیان شخص مورد نظر می گوید “I love you” و این در حالتی است که بسیار عصبانی می باشد.

واضح است که اگر بخواهید اینها را با مطالعه متن یاد بگیرید دچار سرگیجه می شوید. چهار جمله ای که متفاوت نوشته می شوند اما دقیقا از لغات یکسانی ساخته شده اند!!.

حال اگر شما این جملات را در فیلمها بشنوید آنگاه کاملا می توانید آنها را درک کنید و به تفاوت های بین آنها پی ببرید.

در زبان انگلیسی اینکه بفهمید شخصی چه دارد می گوید مهم است اما از آن مهمتر آن است که بفهمید او آن را چگونه دارد می گوید.

به فهمیدن “چگونه ادا کردن کلمات و عبارات” در زبان انگلیسی بخش پنهان زبان می گوییم.

شما با مشاهده نحوه صحبت کردن بازیگران در فیلم ها نه تنها لغات انگلیسی را یاد می گیرید بلکه نحوه بیان آنها در موقعیت های مختلف را نیز می آموزید. در بیان جملات شخصیت های فیلم ممکن است شاد، ناراحت، خندان و … باشند و شما اینها را خیلی سریع می توانید درک کنید.

 

۷ نکته در یادگیری زبان انگلیسی با فیلم و سریال

 

یادگیری انگلیسی با فیلم کوتاه

۱- یک فیلم جالب و البته مناسب انتخاب کنید. این مورد اول شاید کمی واضح به نظر بیاید ولی باید بدانید که اگر یک فیلم خسته کننده انتخاب کنید، آن فیلم باعث خستگی و کسالت در شما می شود. اگر شما کسل شوید آنگاه محال است بتوانید از این روش به خوبی استفاده کنید. شما می توانید برای انتخاب کردن فیلم انگلیسی مورد علاقه خود به وب سایت Rotten Tomatoes سر بزنید. در این وبسایت مروری بر اکثر فیلم ها شده است و شما را در انتخاب گزینه مورد علاقه تان کمک می کند. اما قبل از خواندن مورد شماره ۲ به نکات زیر توجه کنید:

نکته۱: از آنجایی که هدف شما یادگیری زبان انگلیسی است لذا فیلم هایی که انتخاب می کنید نیز قطعا به زبان انگلیسی هستند و محصول هالیوود!. نکته ای که در مورد فیلم های هالیوودی باید توجه داشت صحنه دار بودن برخی از این فیلم ها می باشد. تجربه نشان داده که وجود تعدا زیادی صحنه در یک فیلم سینمایی – با توجه به عدم انطباق چنین صحنه هایی با فرهنگ ایرانی- از کیفیت آموزشی آن فیلم در زمینه تقویت زبان می کاهد لذا توصیه ما به شما استفاده از فیلم های کمتر صحنه دار می باشد.

نکته۲: معمولا فیلم هایی که دارای تیم کارگردانی قوی هستند برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب ترند. در ادامه همین نوشتار تعدادی فیلم مناسب برای یادگیری زبان به شما معرفی می کنیم.

۲- فیلمی را انتخاب کنید که با سطح زبان انگلیسی فعلی شما، سازگا باشد. به عنوان مثال برای افراد مبتدی و سطح مقدماتی، یادگیری زبان انگلیسی با کارتون و انیمیشن را پیشنهاد می کنیم.
به عنوان مثال اگر شما برای شروع یادگیری زبان با فیلم از فیلم “Romeo and Juliet” استفاده کنید یا مثلا از فیلم شکسپیر استفاده کنید، فهمیدن این فیلمها حتی برای سطوح پیشرفته زبانی کار دشواری است چه برسد به افراد مبتدی و تازه کار.

۳- از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید: این مهم است که حتما از یک دیکشنری استفاده کنید و باید اینجا یک نکته مهم دیگر هم اضافه کنیم و آن اینکه فیلم ها را حتما با زیرنویس تماشا کنید. وقتی لغت یا عبارتی را برای نخستین بار دیدید سریع معنای آن را سرچ کنید. از آنجایی که ذهن شما درگیر آن لغت شده لذا با دیدن آن و معنی آن به خوبی می توانید آن را به خاطر بسپارید و معنای آن را جذب کنید.

۴- عبارت های کوتاه را تکرار کنید: بعضی اوقات ممکن است عبارت ها و یا جملات جالبی را در فیلم بشنوید. مثلا عبارت های کوتاهی مثل ” hell yeah!” یا “sure thing” در زبان انگلیسی خیلی کاربرد دارند و زیاد استفاده می شوند، شما با تکرار کردن این عبارات به همان شکل و لحنی که آنها را می شنوید می توانید به خوبی آنها را یاد بگیرید و برای مدت طولانی به خاطر بسپارید.

۵- حال بدون زیرنویس انگلیسی فیلم ها را تماشا کنید. با شما موافقیم که نگاه کردن یک فیلم آن هم با زبان انگلیسی برای افرادی که انگلیسی زبان نیستند کار سختی است. در اینجا به شما یک توصیه کاربردی می کنیم. هرگاه برای اولین بار فیلمی را نگاه می کنید زیرنویس آن را قرار دهید ولی هنگامی که برای دومین بار می خواهید فیلم را مشاهده کنید، این کار را بدون زیرنویس انجام دهید.
اکنون شما در مقایسه با حالت قبل، داستان کلی فیلم را می دانید. در این حالت شما لغات و عباراتی که از دفعه قبل یادداشت کرده اید، بر آنها تمرکز کنید و سعی کنید آنها را بهتر و دقیق تر فرا بگیرید. یا می توانید روی این موضوع تمرکز کنید که این بار چقدر می توانید فیلم را بفهمید.

۶- از یک پلیر مناسب استفاده کنید: توصیه من به شما این است که از یک پلیر مناسب برای این کار استفاده کنید. شما می توانید از KMPlayer و یا VLC Media Player استفاده کنید.
این پلیر ها به شما کمک می کنند تا فیلم را با سرعت یک دوم و یا یک چهارم پخش کنید و در نتیجه سریع صحبت کردن بازیگران فیلم باعث درک نکردن جملات در شما نشود. بنابراین شما می توانید اگر بخشی از فیلم را متوجه نشدید آن را برگردانید و با سرعت کمتری آن را پخش کنید. این نوع تماشای فیلم به شما کمک می کند تا مهارت شنیداری زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

۷- خیلی گیر ندهید!: به آنچه که در ابتدای این نوشتار گفتیم توجه کنید. تماشای فیلم یک کار تفریحی و فان می باشد. اگر در خلال نگاه کردن فیلم به بخش هایی برخورد کردید که معنی لغتی را نفهمیدید و یا عبارتی را متوجه نشدید، خودتان را اذیت نکنید و فیلم را متوقف نکنید بگذارید ادامه فیلم پخش شود و همچنان از تماشای آن لذت ببرید بعدا فرصت برای فهمیدن ان لغت یا عبارت خواهید داشت.

برخی از چالش های آموزش زبان انگلیسی با فیلم ، که ممکن است با آنها برخورد کنید

اگرچه تقویت زبان با فیلم یکی از روش های مفید و در عین حال تفریحی در یادگیری انگلیسی است، اما به هر حال ممکن است به مشکلاتی هم در این روش بربخورید:

۱-فیلم انتخابی زیرنویس ندارد. البته این مشکل این روزها تقریبا دیگر وجود ندارد و اکثر فیلم ها خیلی سریع برای آنها زیرنویس انگلیسی تولید می شود.

۲- شما مجبورید در حین تماشای فیلم مُدام برای فهمیدن، فیلم را متوقف کنید. این کار می تواند برای شما وقت گیر باشد چون ممکن است در جاهایی از فیلم مکالمات سخت و پیچیده باشند با این حال ما به شما توصیه می کنیم خیلی سختگیر نباشید و بگذارید فیلم پخش بشود.

۳-نیاز است خیلی زیاد لغات را در دیکشنری جستجو کنید. ممکن است شما آدم حساسی باشید و اگر لغتی را دیدید و یا شنیدید ولی معنای آن را نمی دانستید، سریع به دیکشنری مراجعه می کنید. در این حالت هم راه حل برای شما فراهم است. نیازی نیست در یک دیکشنری چاپی دنبال لغت بگردید. امروزه دیکشنری های آنلاین بسیاری هستند که خیلی راحت قابل استفاده هستند و یا به راحتی روی موبایل می توانید آنها را نصب کنید و در کسری از ثانیه تمام لغات معنایشان را برایتان نمایش می دهند.

۴- ممکن است نتوانید بعد از مدتی لغت را به خاطر بیاورید. این مشکل هم با نکاتی که در بالا ذکر شد به راحتی قابل حل می باشد.

فیلم های جالب برای تقویت زبان انگلیسی

۱- یادگیری زبان انگلیسی با سریال فرندز friends

این سریال یکی از سریال های پرطرفدار و کمدی آمریکایی می باشد. شما می توانید با روش هایی که در بالا ذکر شد از این سریال برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید. این سریال ۱۰ فصل دارد و هر فصل آن بین ۱۸ تا ۲۵ قسمت می باشد. در این سریال بازیگران کمی سریع صحبت می کنند و لهجه های متفاوت دارند. داستان های این سریال آموزنده، جذاب، قابل فهم و اعتیادآور هستند.

۲- فیلم هری پاتر

 

یادگیری انگلیسی با فیلم هری پاتر

این فیلم داستان پسر نوجوانی به نام هری پاتر است که در زمان تولدش، جادوگر شیاطین به نام ولدمورت، مادر و پدر جادوگرش را به قتل رسانده است. داستان این هشت فیلم، دشمنی ها و جنگ های او و ولدمورت است. در سال ۲۰۱۲، هشت گانه فیلم های هری پاتر، به فروشی بیشتر از ۷/۷ میلیارد دلار رسید. در کل، ۸ فیلم از داستان هری پاتر ساخته شده است که تمامشان جزء ۵۰ فیلم پرفروش تاریخ بودند

۳- یادگیری زبان انگلیسی با تماشای فیلم پدرخوانده The Godfather

 

پدرخوانده یک فیلم جنایی است که برنده جایزه اسکار نیز شده است. این فیلم محصول سال ۱۹۷۲ است و از روی کتابی با همین نام ساخته شده است. ماجراهای این فیلم بین سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۵ اتفاق می‌افتد و داستان زندگی خانواده‌ی مافیایی کورلئونه را به تصویر می کشد.

۴- تقویت زبان انگلیسی با فیلم ارباب حلقه ها

 

یک فیلم سینمایی در ژانر فانتزی به کارگردانی پیتر جکسون است. این فیلم بر اساس رمانی با همین نام نوشته جی. آر. آر تالکین ساخته شده‌است.

۵- در جستجوی نمو

 

آموزش زبان انگلیسی با فیلم در جستجو نمو

یک دلقک‌ ماهی به نام مارلین، در مورد پسرش نیمو زیادی حساس است. او پسرش را در اقیانوس گم می‌کند و در پی ‌آن با کمک ماهی به نام دوری به جستجوی نیمو می‌پردازد. به تدریج و پس از یافتن نیمو او متوجه می‌شود که نباید آنقدر مته به خشخاش بگذارد. این انیمیشن برای تمامی سطوح زبانی مناسب می باشد.

۶- مجموعه نابودگر

 

آموزش زبان انگلیسی به کمک فیلم نابودگر

مجموعه نابودگر، داستانی در مورد جنگ بین دستگاه ها و ماشین های با هوش مصنوعی و انسان ها است که در آینده در جریان است. هنگامی که انسان ها در این جنگ شروع به پیروزی می کنند، این دستگاه های هوشمند ماشین های قاتل را به گذشته می فرستند. هدف آنها این است که سعی کنند رهبر مقاومت انسانها، جان کانر و خانواده اش را بکشند. یک فیلم علمی تخیلی هیجان انگیز که واقعا در این سبک فیلم خوبی است.

۷- فیلم The King’s Speech

 

در این فیلم شخصیت ها به صورت بریده بریده صحبت می کنند و برای یادگیری انگلیسی بسیار مناسب می باشد. فیلم پیرامون اتفاقات و مشکلاتی است که برای پادشاه جورج ششم اتفاق می افتد و فیلم نامه این فیلم نیز بسیارقوی می باشد.

۸- فیلم پارک ژوراسیک Jurassic Park

 

این فیلم کمک زیادی به شما در زمینه یادگیری کلمات و عبارات علمی خواهد کرد.

۹- فیلم هانگر گیم The Hunger Game

 

در این فیلم تلفظ آمریکایی بسیار روان است و دارای ژانر اکشن و عاشقانه می باشد. به طور کلی با تماشای این فیلم شما کلمات و لغات زیادی را فرا خواهید گرفت.

۱۰-فیلم هابیت

 

این فیلم درواقع قسمت دوم ارباب حلقه ها است و در آن در مقایسه با ارباب حلقه ها از عبارت ها و لغات جدیدتر و بروزتری استفاده می شود. لغات و عبارات در این فیلم شمرده و خوب ادا می شوند و این امر در کنار داستان جالب آن می تواند برای یادگیری شما بسیار مفید باشد.

 

۱۱-یادگیری و تقویت زبان با فیلم بینوایان

 

 

 

این فیلم بر اساس کتاب بینوایان اثر ویکتور هوگو ساخته شده است. کتاب بینوایان یکی از کتاب های سرآمد در اروپا و جهان است و این فیلم هم به خوبی توانسته حق مطلب را ادا کند. فیلم بینوایان یک فیلم موزیکال است و اگر به چنین فیلم هایی علاقه دارید به شما شدیدا این فیلم را توصیه می کنند.

ما به تکمیل کردن این لیست ادامه خواهیم داد. شما نیز می توانید مطابق با سلیقه شخصی خود فیلم های دیگری را انتخاب کنید، اما در این انتخاب به نکات گفته شده نیز توجه داشته باشید.
در پایان این نوشتار یک جمع بندی خدمت شما ارائه می کنیم.

به طور خلاصه برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و سریال به نکات زیر توجه کنید:

۱- برای شروع یکی از فیلم ها، سریال ها و یا انیمیشن های مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید.
۲- شما باید فیلمی را انتخاب کنید که متناسب با سطح زبان انگلیسی و دانش زبانیتان باشد. به عبارتی حداقل ۵۰ درصد لغات بکار رفته در محاورات فیلم را قبلا دیده باشید و به نوعی به گوشتان خورده باشند.
۳- پیشنهاد می کنیم که اگر سطح زبان انگلیسی شما مبتدی است از انیمیشن های ساده کار را شروع کنید ولی اگر سطح زبان انگلیسی شما متوسط ویا پیشرفته است بهتر است از فیلم های سینمایی و یا سریال های تلویزیونی انگلیسی استفاده کنید.( مثلا یادگیری زبان انگلیسی با سریال فرندز و …)
۴- بهتر است برای شروع فیلم ها را با زیرنویس تماشا کنید
۵- طبیعتا در خلال مشاهده فیلم به لغاتی برخواهید خورد که معنی آنها را نمی دانید، در این حالت حتما از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی آنلاین و یا چاپی استفاده کنید.
۶- هنگامی که در فیلم به عبارت جدیدی برخوردید حتما آن عبارت را در دیکشنری خود جستجو کنید.
۷- در اینجا یک تمرین خوب این است که از این عبارت ها و خودِ دیکشنری کمک بگیرید و جملاتی را بسازید.
۸- هرگز عبارتهایی که به آنها بر می خورید را به صورت تنها حفظ نکنید و در قالب جمله آنها را فرا بگیرید.
۹- این جمله ها و عبارتهایی که در فیلم یاد می گیرید را چندین بار گوش بدهید و تکرار کنید تا به خوبی در ذهنتان تثبیت بشوند.
۱۰-بهتر است فیلم را به قسمت هایی کوتاه تر تقسیم کنید و هر روز به یک قسمت آن گوش بدهید.
۱۱-حال که فیلم را کامل دیدید اکنون برای بار دوم فیلم را بدون زیرنویس نگاه کنید.
۱۲- حال بعد از شنیدن هر جمله ویدیو را متوقف کنید و سعی کنید که آن جمله را همانگونه که می شنوید تکرار کنید.

 

دسته بندی های پرطرفدار:

[maxbutton id="2"][maxbutton id="9"][maxbutton id="8"][maxbutton id="7"]
[maxbutton id="5"][maxbutton id="3"][maxbutton id="10"][maxbutton id="6"]
5/5 ( 3 نظر )
1 1 vote
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در این دیدگاه
اطلاع از
guest

2 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
ف.احمدی
ف.احمدی
4 سال قبل

واقعا پست کامل و مفیدی بود. ممنون.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x